Tutaj chciałbym się skupić na konkretnym modelu inteligentnej kuwety samoczyszczącej Petree.

Podstawowym zabezpieczeniem kuwety jest jej budowa. Tutaj ciężko dyskutować, ponieważ podczas obrotu prześwit otworu zostaje taki sam ( ponieważ cały element się obraca). Dlatego nie ma możliwości, aby kot w jakiś sposób się zakleszczył.
Kolejną kwestią jest dodatkowa obudowa wokół sit. Budowa bębna utrudnia dostęp do sit, a ruch obrotowy zaprojektowany jest w odwrotnym kierunku do wskazówek zegara. Łącząc te dwa elementy uzyskujemy najpierw pozycję, w której element sitowy jest do góry nogami przez co wszystko co się tam znajduje wraca do bębna.
Poza budową kuwety, najważniejszym zabezpieczeniem jest czujnik wagowy. Cykl czyszczenia przerywany jest niemalże natychmiastowo za każdym razem gdy do kuwety wróci kot. Należy pamiętać ( zgodnie z instrukcją), że kuweta przeznaczona jest dla kotów powyżej 1 kg. Natomiast gdy mamy kocięta, kuweta może być używana tylko w trybie manualnym lub gdy odłączymy ją od prądu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest czas zwłoki pomiędzy wyjściem z kuwety,
a rozpoczęciem czyszczenia. Każdy kot jest inny, ilość kotów też jest różna. Dlatego czas zwłoki możemy dostosować do swojej sytuacji. Jak wiemy, koty lubią wracać na „pole bitwy”, dlatego też kuweta po każdym wejściu odczekuje przez wyznaczony czas. W momencie gdy najważniejsze zabezpieczenie ( czujnik wagi) ulegnie usterce, kuweta nie ruszy. Daje to nam dodatkową ochronę w wypadku awarii sprzętu.


Czy w przypadku gdy te argumenty do nas nie przemawiają jest jakieś wyjście, aby korzystać z   kuwety automatycznej Petree?

Tak. Dla osób, które chcą mieć całkowitą kontrolę, jest tryb manualny. Kuweta nie rozpocznie czyszczenia dopóki nie zatwierdzimy tego w aplikacji. Ten tryb jest również wymagany gdy w domu mamy małe kocięta ( poniżej 1 kg).

Czy samoczyszcząca kuweta Petree jest bezpieczna?

Rasa kota Havana Brown: historia, charakter i pielęgnacja
Hodowla kota Havana Brown: co warto wiedzieć
21 listopada 2022

Samoczyszcząca kuweta Petree, a bezpieczeństwo

Inteligentna kuweta samoczyszcząca Petree, bezpieczna dla Twojego kota

Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od pewnego czasu po sieci krąży filmik na którym widać jak kuweta (innej firmy) zaczyna obrót w momencie gdy kot jest w środku. Zdrowie naszych zwierząt jest dla nas najważniejsze, sam posiadam dwa sfinksy – Rondla i Rukolę. Dlaczego więc sprzedaję inteligentną kuwetę samoczyszczącą, pomimo świadomości istnienia ww. filmu?

Odpowiedź jest prosta. Kuweta Petree jest bezpieczna. Jej budowa zapewnia brak zmniejszającego się prześwitu podczas obrotu, co całkowicie eliminuje możliwość zakleszczenia kota. Poza kwestiami budowy jest też szereg innych zabezpieczeń, o których można poczytać w drugiej części wpisu.

Jednak często taki argument nie wystarcza. Skłoniło mnie to do stworzenia krótkiego podsumowania i omówienia bezpieczeństwa, biorąc za podstawę kuwetę Petree. Postaram się wyłożyć kawę na ławę.

Zaczęło się od filmu, uwaga drastyczne sceny (https://www.youtube.com/watch?v=cRMYHG0oiv4) .

W takim razie wypadałoby wymienić najważniejsze fakty:
- Na szczęście właściciel był obok i udało się uwolnić kota
- Jest to inny model kuwety, inna firma
- Film został nagrany w 2019 roku
- Po sieci krąży ten sam film, wrzucany na różnych kontach


Jak to ma się do kuwety samoczyszczącej Petree?


1. Moje koty są całe i zdrowe, a korzystają z kuwety automatycznej już długi czas. Sprawdziłem i nie narażam ich na niebezpieczeństwo.
 

2. Ciężko odnieść się do filmu, który przedstawia całkiem inny przedmiot. To trochę tak jakby oceniać kurtkę z Zara na podstawie filmu o kurtce z Nike. ( Bez sensu, prawda?)
W tym miejscu mamy jednak inną możliwość, możemy porównać kuwetę z filmu do naszej kuwety Petree. I to ma jak najbardziej sens.  

Zasadniczą różnicą pomiędzy kuwetami jest ich budowa. Kuwety różnią się umiejscowieniem pojemnika na nieczystości. W momencie gdy pojemnik znajduje się na dole, kuweta musi posiadać dziurę, przez którą podczas obrotu żwirek zlatuje do zbiornika. Podczas obrotu wylot z bębna „zgrywa” się z otworem w zbiorniku (moment usuwania żwirku). Następnie podczas obrotu prześwit się zmniejsza. W tym momencie mógł nastąpić moment przytrzaśnięcia kota.
 

Inteligentna kuweta Petree ma zbiornik umieszczony z tyłu kuwety. Dzięki takiej budowie, prześwit ( otwór) podczas całego cyklu pracy pozostaje taki sam. Dodatkowo sita są zabudowane w taki sposób, aby uniemożliwić kotu dostęp do tej okolicy.

Obie kuwety oczywiście posiadają również inne zabezpieczenia jednak tutaj skupiłem się tylko na różnicy w budowie.

 

3. Od momentu nagrania filmu ( 2019) minęło sporo czasu. Do tej pory nie spotkałem się z żadnym innym filmem, na którym kuweta spowodowała zagrożenie dla kota. Co niejako świadczy o tym, że był to jednorazowy wypadek.

4. Niestety żyjemy w czasach gdzie filmy często wrzucane są po to by „łapać” wyświetlenia. Stąd też wrzucanie tego samego filmu na różnych kanałach przez różne osoby, powoduje wrażenie, że jest to problem, który miało wiele osób i zdarza się często.
 

Krótko podsumowując część pierwszą, chciałbym zebrać kilka moich myśli.

Sławny film odnosi się do kuwety innej firmy.
Na świecie kocie rodziny liczą miliony sztuk. Kuwety automatyczne są z nami wiele lat ( u nas jeszcze nie są tak powszechne). Gdyby stanowiły zagrożenie, takich filmów byłyby dużo więcej.
Oczywiście, kuweta to tylko urządzenie. Każde może się zepsuć jednak nowoczesne rozwiązania pozwalają zachować bezpieczeństwo nawet w przypadku awarii któregoś z podzespołów.
Automatyczna kuweta Petree to nadal jeden z moich najlepszych zakupów. Dla mnie to trochę jak odkurzacz automatyczny. Już nie wyobrażam sobie funkcjonowania inaczej.

 

Operator płatności

Cyber Kot w mediach społecznościowych

Doładuj swoje zakupy w sklepie z kuwetami Petree przy pomocy operatora płatności Przelewy24. Proste i bezpieczne.

Informacje

Kontakt

sklepcyberkot@gmail.com

+48 693 076 188

Regulamin sklepu

Polityka prywatności oraz Cookies

Gwarancja

Zwroty i wymiana